U20 hokejisti čempionātu sāk ar 1:5 pret Somiju

foto lhf.lv
foto lhf.lv

Latvijas U20 hokejisti šorīt Ufā uzsāka dalību pasaules čempionātā hokejā junioriem, apakšgrupas pirmajā spēlē ar 1:5 piekāpjoties Somijas valstvienībai, kura gan savu labāko sniegumu laukumā šodien nerādīja. Vienīgais Latvijas izlases vārtu guvums tika ieskaitīts Nikolajam Jeļisejevam.

Jau mača otraja minūtē somiem izdevās atklāt rezultātu, pašā spēles ievadā vārtus gūstot Arturi Lehkonenam. Vien mirkli Latvijas komanda nokļuva mazākumā, taču lieliski vārtos darbojās Elvis Merzļikins. Perioda vidū Jeļisejevam un Ozoliņam izdodas izrauties uz pretinieku vārtiem, Jeļisejevs izdara metienu pa vārtiem, taču cīņā par atlēkušo ripu Ozoliņš palīdz somiem raidīt to savos vārtos – 1:1.

Perioda otrajā pusē somu dominance uz laukuma turpinājās, divus vārtus gūstot Miro Altonenam. Ja otrajā vārtu guvumā Altonens vien pielaboja partnera uzmetienu uz vārtiem, komandas trešo vārtu guvumā pavisam neveiksmīgi vārtu priekšā darbojās Latvijas aizsargi.

Otrās trešdaļas ievadā lielisku sniegumu vairākumā demonstrēja Teodors Bļugers, vārtus gan negūstot. Otrās divdesmit minūtes bija noraidījumiem bagātas, veiksmīgi vārtos turpināja spēlēt Merzļikins, taču perioda otrajā pusē skaistus vārtus guva Markus Granlunds, panākot 4:1. Perioda izskaņā jau 5:1 ar metienu no zilās līnijas panāca Rasmus Ristolainens.

Arī trešajā periodā abas komandas turpināja aktīvi pelnīt noraidījumus, epizodiski spēlējot vien ar trim laukuma spēlētājiem. Tas gan nelīdzēja komandām veidot bīstamums momentus pie pretinieku vārtiem. Trešā perioda ievadā nopietnu savainojumu guva divu vārtu autors Miro Altonens. Trešajā periodā abas komandas domās bija jau nākamajās spēlēs, mačam tā arī noslēdzoties ar 5:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā 39 metienus atvairījušā Elvja Merzļikina tika atzīts Artūrs Kuzmenkovs, savukārt Somijas rindās tas bija divus vārtu autors Miro Altonens.

Jau rīt, pulksten 14:00, Latvijas hokejisti iespējams svarīgākajā apakšgrupas spēlē mērosies spēkiem ar saviem Šveices vienaudžiem.

26.12.2012 , 17:00