“Dinamo” gatavošanos sāk ar 0:3 pret bijušo VHL čempioni “Toros”

Pirmajā pārbaudes spēlē neveiksmi cietis Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas Liepājā katrā trešdaļā ielaida vienus vārtus un sausā ar 0:3 piekāpās Krievijas pēc spēka otrās līgas 2012. un 2013. gada čempionei Ņeftekamskas "Toros".

Visas 60 minūtes rīdzinieku vārtus sargāja čehs Jakubs Sedlāčeks.

Pirmās 20 minūtes pagāja Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas "Dinamo" zīmē, bīstamus momentus pēc Miķeļa Rēdliha karuseļiem radot pirmajam virknējumam. Taču labākā iespēja tikai sekoja - Oskars Cibuļskis vārtu priekšā pamanīja nepieskatīto centra uzbrucēju Rodrigo Ābolu, tomēr ar komandas galvenā trenera Arta Ābola dēla metienu tuvajā augšējā stūrī galā tika Ņeftekamskas "Toros" vārtsargs Mihails Mejers.

Par momentu izšķērdēšanu nācās samaksāt 20 sekundes pirms pirmās trešdaļas noslēguma, kad teicami izspēlētā pretuzbrukumā ar slam dunk izcēlās Minskas "Dinamo" un Novosibirskas "Sibir" pārstāvējušais Ņikita Osipovs.

Turklāt 32. minūtē Ņeftekamskas "Toros" trešā pāra aizsargs Vjačeslavs Selujanovs pārsvaru dubultoja - 2:0. Tādējādi viņš reabilitējās par nopelnīto noraidījumu, kura laikā rīdziniekiem izdevās izveidot virkni iespēju rezultāta līdzsvarošanai.

Noslēdzošajā trešdaļā Rīgas "Dinamo", pateicoties Miķeļa Rēdliha aktivitātei, nopelnīja vēl divus skaitliskos vairākumus, taču neizdevās izmantot nedz viena spēlētāja pārsvaru, nedz izcelties vienādos sastāvos.

Nepalīdzēja arī pusminūtes pārtraukums un vārtsarga Jakuba Sedlāčeka nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt viesi ar metienu tukšos vārtos septiņas sekundes pirms beigu sirēnas noteica gala rezultātu - 3:0 Ņeftekamskas "Toros" labā.

Pēcāk tika aizvadīta arī pēcspēles metienu sērija. Lai gan Rīgas "Dinamo", pateicoties Māra Bičevska un Kaspara Saulieša rezultatīvajiem trāpījumiem, atguvās no divu vārtu deficītu, sešus metienus garajā sērijā nācās atzīt Ņeftekamskas "Toros" pārākumu - 2:3. Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās tika atzīts Miķelis Rēdlihs.

Gatavošanās ciklu Rīgas "Dinamo" turpinās 8. un 9. augustā ar pārbaudes spēlēm pret Novosibirskas "Sibir". Pirmais mačs norisināsies Tukumā, bet otrais - Piņķos, kur rīdzinieki aizvadīs treniņus nedēļas gaitā.