BK „Jēkabpils” uzvaras gājiens turpinās

Ceturtdien, 24. oktobrī Aldaris „Latvijas Basketbola līga” (LBL) spēlē BK „Jēkabpils” mājas spēlē uzvarēja BK „Jūrmala/Fēnikss” ar rezultātu 78:61. Jēkabpiliešiem šī jau ir ceturtā uzvara no piecām aizvadītajām spēlēm LBL, vēsta Jēkabpils pašvaldības portāls.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti viļņveidīgi. BK „Jēkabpils” to uzsāka neveiksmīgi, nonākot iedzinējos (4:7). Turpinājumā jēkabpilieši guva 15 punktus pēc kārtas, taču pretinieku komanda atbildēja ar 8 punktu izrāvienu. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 19:15 mājinieku labā.

Spēles turpinājumā BK „Jēkabpils” vadību vairs neatdeva. Tā kā metienu precizitāte abām komandām bija līdzvērtīga (jēkabpiliešiem neliels pārsvars soda metienu realizācijā), spēles rezultātu lielā mērā ietekmēja cīņa par atlēkušajām bumbām. BK „Jēkabpils” uzbrukumā savāca par 12 atlēkušajām bumbām vairāk nekā pretinieks, kas ļāva veikt atkārtotus metienus. Spēles gala rezultāts 78:61 jēkabpiliešu labā (lielākais pārsvars spēles gaitā sasniedza 18 punktus).

Rezultatīvākie jēkabpiliešu rindās – Pāvels Veselovs ar gūtiem 20 punktiem un Rinalds Sirsniņš - 19 punkti.

Jāatzīmē, ka šajā spēlē pretinieku komandā spēlēja Kristaps Mediss, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja BK „Jēkabpils” kā arī šīs sezonas pārbaudes laiku neizturējušais spēlētājs no ASV – Džamals Vilsons (Jamal Wilson).

„Šī bija smaga spēlē, iespējams mēs līdz galam nenoskaņojāmies, nebijām svaigi, jo treniņos bijām smagi pastrādājuši. Spēle sanāca kā pa viļņiem. Izdevās vairāki atrāvieni, pretiniekus līdz galam salauzt mums neizdevās. Viņi tika atpakaļ spēlē, spēle bija smaga līdz pēdējai minūtei. Mums ir jāspēlē labāk, mums jāmāk pieņemt labāki lēmumi, jo bija daudz nepamatoti lēmumi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Aizsardzība bija līmenī, mēs neļāvām līdz galam pretiniekiem iemest 60 punktus, tas ir ļoti normāli. Šī uzvara tika izcīnīta ar aizsardzību, jo uzbrukumā mēs spēlējām diezgan smagnēji un nepieņēmām pareizus lēmumus,” spēli komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Edgars Teteris.

Līdz ar ceturto uzvaru BK „Jēkabpils” komanda atrodas LBL dalītā otrajā vietā kopvērtējumā tabulā ar BK „Valmiera”, BK „Liepāja/Triobet”. BK „Ventspils” komanda šobrīd ir līdere ar piecām uzvarām piecās spēlēs. BK „VEF Rīga” pirmo spēli LBL aizvadīs tikai decembrī.

BK „Jēkabpils” – „Jūrmala/Fēnikss” 78:61 (19:15, 20:12, 18:22, 21:12)

BK „Jēkabpils”: Veselovs 20 (7ab), Sirsniņš 19 (8ab), Hlebovickis 13 (9ab), Kravčenko 11 (6ab), Bārnijs 10 (9ab), Pozņaks 3 (5ab), Leja 2, Virsis, Randls, Arnītis.

„Jūrmala/Fēnikss”: Pinete 13, Ozols 10 (5ab), Stumbris 9 (5ab), Jonāts 8, Vilsons 7 (5ab), Dilevka 5 (6ab), Mediss 5, Rozenbergs 2, Šķēle 2, Krūmiņš, Ausējs.

Nākamā BK „Jēkabpils” LBL spēle notiks izbraukumā pret BK „Liepāja/Triobet”

26. oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā, plkst. 19.30.

Spēli tiešraidē skaties: Delfi.lv/lbl

Basketbola klubu “Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, “LDZ Cargo”, SIA “PMK”, SIA “Pata”, SIA “Mikor”, AS “LNK industries”.