Negaiss un migla sajauc kārtis Azoru salu rallijā

Publicitātes foto/delfi.lv

Eiropas rallija čempionāta (ERČ) ceturtā posma, Azoru salu rallija otrās dienas iznākumus noteica ne tik daudz ekipāžu meistarība un ātrums, cik laika apstākļi - spēcīgā lietus un miglas dēļ tika atcelts dienas noslēdzošais, 12. ātrumposms.

Visu dienu Azoru salās lija, un trase kļuva arvien dubļaināka, un ieguvēji bija tie, kas startēja ātrāk. Šā iemesla dēļ pirmo pozīciju zaudēja polis Roberts Kubica ("Citroen DS3 RRC"), kurš astotajā ātrumposmā ātrākajai ekipāžai, portugālim Bernardo Susam ("Ford Fiesta") pazaudēja vairāk kā pusotru minūti un noslīdēja uz sesto vietu. Finišā gan viņš, gan pārējie braucēji sūdzējās par miglu, kurā nevar redzēt tālāk par 10 - 20 metriem, un ļoti slideniem ceļa apstākļiem. Tā pirmajā vietā nonāca čehs Jans Kopeckis ("Škoda Fabia S2000"), no kura Kubica atpalika vairāk kā minūti.

Pēc servisa pārtraukuma situācija neuzlabojās, taču sportisti pielāgojās trasei, un Roberts Kubica, kurš uzvarēja pirmajos piecos šo sacensību ātrumposmos, atkal uzrādīja ātrāko laiku 10.posmā, taču kopvērtējumā savu situāciju polis neuzlaboja. Vēl vairāk - 11. ātrumposmā viņš avarēja, taču spēja tikt līdz finišam, bet atkrita jau uz astoto vietu. Toties pēdējā ātrumposma atcelšana viņam ļāva to saglabāt, lai gan cīņa par godalgoto trijnieku polim jāaizmirst - viņš no Kopecka atpaliek sešas minūtes.

Rallija vadībā ir nostiprinājies Kopeckis, bet uz otro vietu pacēlies īrs Kreigs Brīns, kurš izcīnīja otro vietu ERČ posmā Latvijā, "Rally Liepāja-Ventspils" februārī. Brīns no Kopecka atpaliek 13,1 sekundi. Trešais ir mājinieks, portugālis Bruno Magalešs, kurš īpaši ātrs bija tieši dienas sarežģītākajos, salijušajos ātrumposmos.

Trešajā sacensību dienā ekipāžām būs jāveic septiņi ātrumposmi 111 km garumā.