J.Lāčplēsis par deputātu valsts valodas apguvi: Vienmēr var rast alternatīvus naudas izmantošanas veidus 7

foto: lat.gorod.lv
foto: lat.gorod.lv

Kā ziņots, 10.aprīlī tika pieņemts lēmums par līdzekļu (6 900 eiro) iedalīšanu, lai palīdzētu trim deputātiem (Jurijam Zaicevam, Vladislavam Bojarūnam un Aleksandram Samarinam) apgūt latviešu valodu. Lēmuma pieņemšanas gaitā A.Samarins paziņoja, ka atsakās no pašvaldības naudas un valodu apgūs par paša līdzekļiem.

Deputāti ilgi nediskutēja par lēmumu, kas bija jāpieņem steidzamā kārtā. Viņiem paskaidroja, ka deputāti, kuri apgūs valodu, paši varēs izvēlēties pasniedzēju, valodu apgūs individuāli, un pēc 6 mēnešiem viņiem būs jānokārto pārbaude, pierādot, ka valodas zināšanas ir uzlabojušas, pretējā gadījumā viņi varētu zaudēt deputāta mandātu, kā tas it atrunāts Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā. Precīza naudas summa, kura būs nepieciešama valodas kursu apmaksai, būs zināma pēc iepirkuma.

Portāls Gorod.lv griezās pie Daugavpils mēra ar jautājumu, vai, pēc viņa domām, arī pārējiem deputātiem vajadzētu atteikties no nodokļu maksātāju naudas un valodas zināšanas uzlabot par saviem līdzekļiem.

„Šis jautājums jāuzdod deputātiem. Likums paredz, ka pašvaldībai noteikti jāiedala līdzekļi, un šis lēmums jau ir pieņemts. Savukārt jautājums par līdzekļu izmantošanu un valodas zināšanām atbilstoši likuma prasībām jālemj pašiem deputātiem”, atzīmēja pilsētas mērs.

Komentējot pieņēmumu, ka iedalītos līdzekļus varētu izmantot lietderīgāk, piemēram, bērnu rotaļu laukumu iekārtošanai, mērs atkal atsaucās uz likumu, kas nosaka pašvaldības pienākumu iedalīt naudu deputātu valsts valodas apguvei, ja Valsts valodas komisija ir konstatējusi, ka viņu valsts valodas zināšanas nav pietiekamas.

Pēc lūguma izteikt savu viedokli, mērs paziņoja: „Vienmēr var rast alternatīvus naudas izmantošanas veidus un diskutēt par to, ka naudu var izmantot labāk, bet šajā gadījumā mūsu pienākums ir izpildīt likuma prasības”.


Написать комментарий

Es nebalsoju par to, lai manu "nodokļu maksātāju" naudu tērētu latviešu valodas apguvei deputāts!!! Daugavpilī ir Domes apmaksātie bezmaksas latviešu valodas kursi. Kāpēc tik liela summa?
Esmu šokā!

Tad jau tas ir precedents: visi pašvaldībā strādājošie varam prasīt dažādu valodu paguvi par budžeta līdzekļiem, kā privātstundas?

Kārtējā mahinācija!!!Kādi kursi var maksāt tik lielu naudu??? Uz šī rēķina laikam gribat izmaksāt prēmijas...
Ja vēlaties būt godīgi, tad nodokļu maksātājiem būs jāuzrāda izlietotās naudas sīka analīze. Citādi būs vēlme deklarēt dzīvesvietu citur, lai nebūtu jāuztur deputāti.

Jā, re, i naudiņa atrodas... :)
Bet vai arī pašvaldība spēs segt arī citās pašvaldības iestādēs strādājošo valodas apguvi!!!????

"Kārtējā mahinācija!!!Kādi kursi var maksāt tik lielu naudu??? Uz šī rēķina laikam gribat izmaksāt prēmijas... Ja vēlaties būt godīgi, tad nodokļu maksātājiem būs jāuzrāda izlietotās naudas sīka analīze. Citādi būs vēlme deklarēt dzīvesvietu citur, lai nebūtu jāuztur deputāti. " anonīms

Atradu "Likums par pašvaldībām" ..atbilstoši apstiprinātajam pašvaldības budžetam racionāli un lietderīgi izlietot pašvaldības finanšu līdzekļus.
Nākamā doma: Dome ir pašvaldības iestāde un būs jāveic naudas pārskaitījums (piemēram,mācību centram), kurš apmācīs 2 cilvēkus. ļoti nerentabli! Laikam tāpēc arī ir tāda summa.

Esmu zinkārīga - "Likums paredz, ka pašvaldībai noteikti jāiedala līdzekļi.." Lūdzu pasakiet man: kas tas ir par likumu vai arī tā ir likuma interepretācija?!

"Esmu zinkārīga - "Likums paredz, ka pašvaldībai noteikti jāiedala līdzekļi.." Lūdzu pasakiet man: kas tas ir par likumu vai arī tā ir likuma interepretācija?! " Lūdzu atbildiet!

"Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums " 4) nodrošināt deputāta apmācību, kas likumā paredzēta kā obligāta, kā arī pēc deputāta pieprasījuma nodrošināt valsts valodas apmācību un citu nepieciešamo zināšanu apguvi.

Написать комментарий