Just sirds siltumu un piederību savai valstij

foto Latgales kultūrvēstures muzejs
foto Latgales kultūrvēstures muzejs

7.novembrī Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skolēni, pieaugušie un 2.Zemessardzes novada Rēzeknes zemessargi kopīgi salocīja ap 4000 sarkanbaltsarkanās svētku lentītes.

Priekšpusdiena muzejā aizritēja lielā rosībā, jo lentīšu locīšanas akcijā iesaistījās gan bērnudārza audzēkņi un skolēni, gan studenti, pieaugušie, pensionāri un robežsargi, pavisam LR Aizsardzības ministrijas aicinātajā sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā piedalījās 175 dalībnieki, visu akcijas laiku klāt bija Zemessardzes pārstāvji no Rēzeknes, kuri ne vien locīja lentītes, bet arī dalījās savā pieredzē.

Ikviens akcijas dalībnieks piesprauda pats sev sarkanbaltsarkano lentīti un lielākā daļa paņēma līdzi savam draugam, skolotājai vai ģimenei. Kad jautāju, ko jauniešiem nozīmē šāda lentīšu locīšana, kā viņi jūtas, kad ir piesprauduši sev lentīti, Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas 9.klases skolniece Jolanta Pivovarova atbildēja patiesi un aizkustinoši: „Tā ir kā tuvības zīme mums visiem, piespraužot lentīti, es jūtu sirds siltumu un piederību savai valstij, jūtu mīlestību pret savu valsti un valodu.”

Salocītās lentītes līdz pat svētkiem ikviens varēs saņemt muzejā, tāpat daļu no tām jaunsargi un zemessargi izdalīs pirms svētku pasākumiem 11.un 18.novembrī Rēzeknes ielās, tāpēc sirds siltums, ko akcijas dalībnieki ielocīja lentītēs, sasniegs otru līdzcilvēku un, manuprāt, šis ir ļoti skaists draudzības žests – būt līdzās otram, līdz galam neapjaušot, kuram tieši, bet būt vienotiem.

Svētku ieskaņas Latgales Kultūrvēstures muzejā turpinājās arī pēcpusdienā, kad uz tikšanos muzejā ieradās topošā patruļkuģa „Rēzekne” krustmāte Inese Pāvule un Latvijas Jūras spēku Flotiles pārstāvji – topošā patruļkuģa „Rēzekne” komandieris Artūrs Gražulis, komandiera palīgs Jānis Dābols un mehāniķis Andrejs Sotņičenko.

Sākumā Inese Pāvule atklāja interesantu stāstu par savu tēvu V.Martini, kurš 20.gs. 30.gados bija radists uz Latvijas kara kuģa „Virsaitis”, pēc tam Flotiles pārstāvji prezentēja Latvijas Jūras spēku darbību vairākās videofilmās, bet vislielāko interesi piesaistīja patruļkuģa makets un Jūras spēku glābšanas ekipējuma demonstrējums.

Jaunsargi, kas bija ieradušies gan no Rēzeknes, gan Ludzas, Jēkabpils u.c. Latvijas pilsētām, izmantoja iespēju un pielaikoja glābšanas formu, citi apmeklētāji kļuva staltāki, pielaikojot kapteiņa cepuri, vēl citi aizrautīgi jautāja un klausījās Flotiles pārstāvju stāstos par kuģu ceļiem, bākugunīm, jūras viļņiem un glābšanas darbiem ikdienā.



Написать комментарий