Vakar, 23.jūlijā, plkst.12:40 glābējsilītē Daugavpilī tika atstāta meitenīte, kura kļuva par trešo Daugavpils baby-box atstāto bērnu, kas Daugavpils reģionālajā slimnīcā tika atklāts 2011.gada 28.janvārī.
Pēc divām dienām, 26.jūlijā, Balkanu dabas parkā, kas atrodas Šķilbēnu pagastā, Viļakas novadā sāks darboties pirmā latgaliešu valodas vasaras skola „Roksti!”. Vasaras skolu organizē biedrība „Latgolys Studentu centrs” un latgaliešu kultūras portāls LaKuGa.lv.
Kārtējā preses konferencē Daugavpils domē Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova pastāstīja par centralizēto eksāmenu rezultātiem, paziņojot, ka par nepatīkamu pārsteigumu kļuva Daugavpils vispārizglītojošo skolu skolēnu latviešu valodas eksāmena rezultāti un pilsētas profesionālo skolu skolēnu Latvijas un pasaules vēstures eksāmenu rezultāti.
Daugavpils Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova paziņoja, ka ir zināmi centralizēto eksāmenu rezultāti, iegūtie dati tika apkopoti un izdarīti secinājumi par skolu beidzēju sekmēm.
Valsts prezidents Andris Bērziņš nesaskata nekā slikta starptautiskā jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" rīkošanā Jūrmalā.
Sociālo lietu pārvaldē griezās „YFU”- jauniešu apmaiņas organizācija ar lūgumu palīdzēt atrast viesģimenes 18 skolēniem no Vācijas, Taizemes un Austrijas.
Kārtējā preses konferencē 23.jūlijā Daugavpils „Tramvaju uzņēmuma” vadītājs Ēvalds Mekšs paziņoja, ka šobrīd notiek sagatavošanas darbi, lai drīzumā firma „Binders” varētu sākt tramvaju sliežu rekonstrukciju eiroprojekta ietvaros.
Sociālo lietu pārvalde realizē sociālās rehabilitācijas programmu “Ģimenes lokā”. Šī programma ir izstrādāta darbam ar vecākiem, kuriem ir apturētas vecāku aprūpes tiesības un kuriem ir problēmas ar bērnu audzināšanu.
No Daugavpils budžeta tiks piešķirti kārtējie 10 tūkstoši latu, lai organizētu mūsu pilsētā bezmaksas latviešu valodas kursus. Minētais lēmums tiks apstiprināts domes sēdes laikā 26.jūlijā.
Spānijas karalim Huanam Karlosam, kurš šopavasar pieķerts ziloņu medībās Āfrikā, Pasaules Dabas fonda (WWF) Spānijas nodaļa atņēmusi fonda goda prezidenta titulu, vēsta raidsabiedrība BBC.
Vērtējot "Reformu partijas" (RP) pirmo gadu politikā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs atzīst, ka partijas biedriem ir vilšanās par iecerēm, kuras nav izdevies īstenot.
Daudzi zilo ezeru zemes iedzīvotāji par labāko atpūtu vai hobiju uzskata makšķerēšanu. Viena daļa makšķernieku izmanto makšķeri, cita – tīklus un murdus, kas ir visiem zināmi maluzvejnieku aizliegtie ieroči.
Pirms dažām dienām noslēdzās konkursa „Eiropas gada pašvaldība 2012” pirmā kārta, kuru organizēja plānošanas reģioni. Daugavpils pašvaldība ir iekļuvusi valsts mēroga konkursa nākamajā kārtā.
Pēc Jēkabpils reģionālo mediju žurnālistu paustā satraukuma par domes liegumu turpmāk pirms sēdēm iepazīties ar tajās skatāmo dokumentu saturu domes vadītājs Leonīds Salcevičs šo lēmumu atcēlis.
Ja valsts pēc līguma laušanas ar fotoradaru uzstādītāju "Vitronic Baltica un partneri" vēlēsies radarus paturēt savā īpašumā, tai ar uzņēmumu varētu būt jāsadarbojas vēl vismaz pusgadu, pirmdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz tā rīcībā esošu informāciju.
Jaunās Ķīnas vārdnīcas "Mūsdienīgā ķīniešu valodas vārdnīca" 6.izdevumā izsvītrots eifēmisms "homosiksuālisms", vēsta raidsabiedrība BBC.
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēlas tikties ar prezidentu Andri Bērziņu, lai izskaidrotu partijas virzītos priekšlikumus referendumu likumā un paustu neapmierinātību ar valdošās koalīcijas atbalstītajiem priekšlikumiem referendumu ierosināšanas procedūras pilnveidošanā, informēja ZZS biroja vadītāja Ilona Jurševska.
Elektroenerģijas koncerns "Latvenergo" iesniedzis kasācijas sūdzību par Administratīvās tiesas spriedumu tā dēvētajā elektroenerģijas tarifu lietā, norādot, ka tiesai šaubas radās vien par tirdzniecības pakalpojuma komponenti, kas tarifā viedo vien 1,7%, tāpēc nebūtu samērīgi atcelt visus tarifus.
Otrdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) dosies vizītē uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kur tiksies ar Čehijas premjerministru Petru Nečasu, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.
Sestdien, 21. jūlija pēcpusdienā, ar iesniegumu policijā vērsusies piecpadsmitgadīgas jaunietes māte. Sieviete informējusi, ka viņas meita Patrīcija Ratniece 20. jūlijā četros pēcpusdienā izgājusi no savas dzīvesvietas Nītaures pagastā, lai dotos uz veikalu, un līdz šim nav devusi ziņu par savu atrašanās vietu.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šīs vasaras laikā plāno izstrādāt grozījumus likumā „Par pašvaldībām” ar mērķi samazināt deputātu skaitu vietējos varas orgānos. Kā arī ministrijas galva Edmunds Sprūdžs iestājas par to, lai aizliegtu deputātiem savienot amatus – tiks aizliegts savienot lēmējvaras un izpildvaras amatus. Vārdu sakot, skolas direktors nevarēs darboties kā pašvaldības deputāts.
Kā zināms, saskaņā ar komitejas Life+ lēmumu projekts par Gubiščes ezera bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu nesaņēma finansiālu atbalstu. Atgādināsim, ka iesniegtā projekta mērķis bija uzlabot ezera ekosistēmu, projekta pieteikums tika sagatavots sadarbībā ar Daugavpils universitātes un Latgales zoodārza speciālistiem.
Saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu noteikumiem 18.Novembra iela Daugavpilī tika nodota būvfirmas „Binders” rīcībā, kura veic rekonstrukcijas darbus, un šobrīd tiek uzskatīta par būvobjektu.
Ekspertu vērtējums Latvijas augstskolu studiju programmām ir pārāk piesardzīgs, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Japānas un Fukušimas atomelektrostacijas apsaimniekotāja "Tokyo Electric Power Company" (TEPCO) amatpersonas ignorēja kodolkatastrofas riskus, jo paļāvās "kodoldrošības mītam," secināts pirmdien publiskotajā ekspertu komisijas ziņojumā.
Vides izglītības fonda pārstāvji, veicot Zilā karoga kvalitātes pārbaudi Dzintaru pludmalē, atklājuši, ka pludmales apsaimniekošana neatbilda Zilā karoga kritērijiem, tādēļ vakar Zilais karogs šajā pludmalē noņemts, informēja Vides izglītības fonda pārstāve Ilze Grunska.
Kā jau tika ziņots, pagājušajā nedēļā Latvijas plašsaziņas līdzekļi bija izplatījuši publikācijas par to, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs esot teicis, ka latgalieši degradē, vēlāk precizējis, ka viņš bija runājis tikai par tiem Latgales iedzīvotājiem, kuri pieraduši pie pabalstiem un apzināti nemeklē darbu.
Lai sabiedrība izprastu veselības nozīmi un lai cilvēki dotos uz valsts finansētajām profilaktiskajām pārbaudēm, ir jāsāk ar veselības mācību, biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā sacīja veselības ministre Ingrīda Circene (V).
Jūras piekrastē no Lietuvas robežas līdz Dubultiem gandrīz trīs ceturtdaļas piesārņojuma veido plastmasas atkritumi.
Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis pēdējā laikā uzstāj, ka valstij ir jāfinansē tikai tās Latvijas augstskolu studiju programmas, kuras ir atzītas par kvalitatīvām. Pēc viņa domām, tas samazinātu programmu skaitu un ietekmētu mūsu augstskolu darbu, precīzāk, budžeta vietu skaitu un, protams, izglītības kvalitāti.
Latvijā reģistrēto bezdarbnieku skaits joprojām būtiski pārsniedz darba piedāvājumu skaitu – jūnija beigās uz katru brīvo darbavietu pretendēja 29 bezdarbnieki, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.
Pēc traģiskajiem notikumiem Kolorado štatā, kur Betmena filmas seansa laikā 24 gadus vecais Džeimss Holmss sarīkoja apšaudi, ASV prezidenta administrācija negrasās ierobežot ieroču turēšanu, paziņojis Baltā nama oficiālais pārstāvis Džejs Karnijs.
Daugavpils domes kārtējā sēdē ceturtdien, 26.jūlijā, tiks apstiprināti pilsētas budžeta grozījumi, kuri ļaus iedalīt papildus finansējumu dažādām pilsētas dzīves jomām. Finanšu komitejas deputāti grozījumus jau ir atbalstījuši.
Visa cilvēka dzīve no pirmā elpas vilciena līdz aiziešanai Mūžībā tiek dokumentēta Dzimtsarakstu reģistros. Tie glabā gan prieku par jaundzimušo cilvēku, gan kāzu saviļņojumu, gan aiziešanas skumjas.
Pie Ziemeļkuriļu salas Simuširas Klusajā okeāna avarējis amerikāņu iznīcinātājas F-16, vēsta aģentūra "RIA Novosti", atsaucoties uz krasta apsardzes pārvaldes sniegtajām ziņām.
Pēc ieilgušā lietaina laika Daugavpilī beidzot prognozē siltāku laiku. Latvijas meteorologi sola, ka šonedēļ mūsu pilsētā vidējā gaisa temperatūra sastādīs ne mazāk par +25 grādiem.
Latviešu nacionālās žūpības īpatnības. Pēc Latvijas Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa novērojumiem.
Īpašumu atdošana ebreju organizācijām nav jāskata vispārīgi, bet jāvērtē katrs konkrēts gadījums, intervijā aģentūrai LETA teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Latvijas darba meklētāji joprojām vislielāko interesi izrāda par Lielbritāniju, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.
Pateicoties pilsētas budžeta labam papildinājumam, Daugavpils pašvaldībai ir izdevies piešķirt vairāk nekā miljons latu dažādām pašvaldības vajadzībām. Papildus līdzekļi tika piešķirti arī sportam.
Kā zināms, nesen Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs bija izteicies, ka daļa latgaliešu, kuri ilgstoši paliek bezdarbnieki, negrib meklēt darbu un ir pieraduši saņemt pabalstus, pamazām degradē. Šo izteicienu plašsaziņas līdzekļi bija interpretējuši attiecībā uz visiem Latgales iedzīvotājiem.
Nepietiekamā finansējuma rezultātā ir uzkrājies liels tiltu remonta darbu deficīts - vairāk nekā pusei tiltu stāvoklis vērtējams kā slikts vai ļoti slikts, biznesa portālam "Nozare.lv" informēja uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Labējā ekstrēmista Andersa Bēringa-Breivīka uzbrukumu pirmajā gadadienā svētdien visā Norvēģijā notiek piemiņas pasākumi.
Saistībā ar kriminālietu par šomēnes notikušajiem plūdiem Krievijas Krasnodaras novada Krimskas rajonā aizturēti Krimskas rajona pašvaldības vadītājs Vasilijs Krutjko, Krimskas pilsētas pašvaldības vadītājs Vladimirs Ulanovskis un Krimskas rajona ārkārtas situāciju un civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Viktors Ždanovs, svētdien paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komitejas preses sekretārs Vladimirs Markins.
No svētdienas, vēlākais pirmdienas Vanšu tiltu no kāpējiem pasargās apsargi, portālam "Delfi" pastāstīja Rīgas mēra Nila Ušakova preses sekretāre Anna Kononova.
Arābu līgas valstu ārlietu ministri pirmdien pēc sanāksmes Kataras galvaspilsētā Dohā nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā aicināja Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu atkāpties un apsolīja, ka viņam un ģimenei tiks piedāvāta droša aizbraukšana no Sīrijas.
Kad attiecībās pavadīti četri, pieci un vairāk gadi, daudzi pāri uzdod jautājumu, ko darīt, lai attiecībās no jauna uzšķiltu dzirkstelīti. Daudz tiek doti padomi par laika pavadīšanu divatā, romantiskām vakariņām, seksu brīvā dabā. Bet retāk tiek runāts, ka seksu var dažādot ar rotaļlietu palīdzību.
Izraēlā piektdien no gūtajiem apdegumiem miris protestētājs, kas Telavivā pagājušajā nedēļā gājienā par sociālo taisnīgumu un pret dzīves dārdzību aizdedzinājās, vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.
Holivudas filmu seksa ainu vērošana paātrina pusaudžu seksuālo nobriešanu un pamudina uz gadījuma sakariem, noskaidrots jaunā pētījumā.
Britu popgrupas "Sugababes" sākotnējā sastāva dalībnieces apvienojušās jaunā grupā "Mutya Keisha Siobhan".