Policisti 16.martā pildīja pavēles, darīja savu darbu un “atsevišķu pasākuma dalībnieku, tai skaitā Nacionālās apvienības (NA) biedru, pret policistiem vērstā retorika bija pilnīgi lieka, par ko vēlos no sirds viņiem atvainoties,” atklātā vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) pauž NA līderis Raivis Dzintars.
Otrdien Vatikānā notiks jaunievēlētā Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska svinīgā inaugurācijas ceremonija, kurā piedalīsies simtiem garīdznieku, valstu delegācijas un citi viesi, vēsta Vatikāna ziņu vietne.
Kas viegli nāk, viegli iet - šā teiciena patiesumu kārtējo reizi pierādījis kāds Skotijas iedzīvotājs, kas loterijā laimēja 1,8 miljonus sterliņu mārciņu (1,4 miljonus latu) un nedaudzu gadu laikā to visu pazaudēja.
Grupa "Akvarium" pārtrauc savu darbību, radiostacijas "Eho Peterburga" ēterā paziņoja tās līderis Boriss Grebeščikovs, ziņo Krievijas prese.
16. un 17. martā Baltkrievijas pilsētā Braslavā projekta „Kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana Rēzeknes un Braslavas reģionos” (LLB-1-102 "History Footprint") ietvaros notika starptautiskā bērnu radošā darbnīca jostu aušanā uz dēlīšiem, informē Rēzeknes portāls.
Tradiconālie tēvu un mammu pienākumi pēdējos piecdesmit gados nav mainījušās, tomēr tie ir kļuvušas daudz tuvāki, nekā jebkad agrāk, ziņo portāls "Livescience.com”. atsaucoties uz jaunākajiem pētījumiem.
Miljardieris Džordžs Soross savu bijušo mīļāko, 29 gadus veco brazīliešu aktrisi Adrianu Fereiru iesūdzējis tiesā par neslavas celšanu viņam.
Svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu visā valsts teritorijā novērota pēdējos gados spožākā ziemeļblāzma.
16.martā Daugavpils novada Kultūras centrā notika Daugavpils novada mazo vokālistu konkurss "Cālis 2013", kurā piedalījās 9 jaunie dziedātāji.
Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) var ne tikai atrast nepieciešamo daiļliteratūru, iepazīties ar periodiku un sameklēt informāciju internetā, bet arī apgūt jaunas iemaņas un prasmes.
16.martā plkst.18:00 Biķernieku pagasta kultūras centrā norisinājās pasākums "Pavasara melodija", kuru organizēja Daugavpils novada jaunieši.
No 15. marta līdz 7. aprīlim, visu Latvijas publisko bibliotēku apmeklētāji aicināti iesaistīties virtuālā spēlē "Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”, infromē Rēzeknes portāls.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka Latgales un Vidzemes upēs šogad gaidāma lielāka pavasara palu notece par ilggadīgi vidējo.
Aizvadītajā svētdienā tradicionāliem pasākumiem tiek svinēta Masļeņica - atvadas no ziemas, pēc kuras sākas lielais gavēnis, informē Balvu novada portāls.
Vairāk nekā gadu Daugavpils 17.vidusskolā tiek realizēts pozitīvas uzvedības projekts, kurā piedalās ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki, skolotāji un tehniskie darbinieki.
Tuvojoties pavasara un vasaras sezonai, Daugavpils pilsētas dome uzsāk akciju "Sakopsim pilsētu kopā!", kuras mērķis ir iegūt informāciju par nesakoptajām vietām, par situāciju atpūtas zonās, kapsētās, par stihiskajām izgāztuvēm, par situāciju pagalmos, ielu apgaismojumu, arī par ielu stāvokli
Pēc SIA "BM Industrial" valdes priekšsēdētāja, Daugavpils Universitātes absolventa Sergeja Kumeiska iniciatīvas ir izsludināts biznesa ideju konkurss studentiem "Esi uzņēmjs 2013", ko organizē Daugavpils Universitāte un Daugavpils uzņēmums DAUER group.3, informē Ilūkstes novada portals.
Saeimas deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva, viena no kārtējo grozījumu pensijas likumam ierosinātāja, paziņoja portālam Gorod.lv, ka Saeimā iesniegto grozījumu mērķis esot sociālās netaisnības novēršana, jo invalīdi, kuri aiziet obligātajā pensijā 62 gadu vecumā, zaudē ienākumos.
Nākamgad viens no populārākajiem Daugavpils deju kolektīviem "Avotiņš" svinēs 40 gadu jubileju. Kolektīvs sen iekarojis skatītāju sirdis, tā koncerti pulcina pilnas zāles, deju kolektīva pieaugušu dalībnieku bērni arī dejo "Avotiņā".
2013. gada 9. martā Sventes vidusskolas sporta zālē notika Sventes pagasta 3. Ģimeņu sporta svētki "Tētis, mamma un es – sportiska ģimene", informē Daugavpils novada portāls.
Franču aktieris Žerārs Depardjē, kurš gada sākumā pameta dzimteni un pieņēma Krievijas pilsonību, paziņojis, ka Francija ir «skumja» valsts, kuru vada neprasmīga valdība.
Sakarā ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra "Zeimuļs", Kultūras un tūrisma centra, kā arī gaidāmo Austrumlatvijas daudzfunkcionālās koncertzāles atklāšanu Rēzeknē tiek plānoti vairāki kultūras pasākumi, portāla Gorod.lv korespondentei pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
Vērienīga rotācija Valsts policijas struktūru vadībā, kuras ietvaros mainīsies Kriminālpolicijas, Kārtības policijas, Valsts policijas koledžas un Rīgas reģiona pārvaldes vadībā, notikusi, lai novērstu ikdienas rutīnas rašanos un ļautu profesionāļiem savas prasmes pielietot dažādākās sfērās, pirmdienas rītā intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Piedošanas svētdienā, 17.martā, laukumā pie Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles bija pulcējušies daži tūkstoši daugavpiliešu un pilsētas viesu, kuri bija atnākuši pavadīt Masļeņicu un sagaidīt ilgi gaidīto pavasari.
Reizi divos gados Daugavpilī tiek rīkots džeza mūzikas festivāls Jazz Joy Spring. Šī svarīga kultūras notikuma priekšvakarā pilsētā notiks jauniešu džeza koncerts.
Nav nekāda pamata atbrīvot no darba 16. martā Nacionālās apvienības (NA) deputātus grūstījušos policistus, jo viņi pildīja savu uzdevumu – novērst konfrontējošo pušu pārstāvju fizisku kontaktu, pirmdienas rītā intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Portāls Gorod.lv jau ziņojis, ka krievu valodas maksas plūsmu ieviešana lielākajās Latvijas augstskolās varētu kļūtu par labu izglītības eksporta iespēju.
Daugavpils pilsētas domes kārtējās sēdes gaitā deputāti atbalstīja Eiroreģiona "Ezeru zeme" ieceri piedalīties pārrobežu sadarbības projektā, kas veicinās kopīgas nākotnes plānošanu ilgtspējīgai sociālajai un ekonomiskajai attīstībai Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas teritorijās.
Tā dēvētās oligarhu lietas, kas saistīta par oligarhiem dēvētajiem politiķiem Aināru Šleseru, Andri Šķēli un Aivaru Lembergu izmeklēšana nav apturēta - tās ietvaros jāpiestrādā pie juridiskā pamatojuma, vai ir saskatāms kas vairāk, savukārt materiālu ir savākti pietiekami, intervijā laikrakstam "Diena" pavēstījis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā informē, ka saule pirmdien lēca 6:31, bet rietēs plkst.18.33.
Turaidas muzejrezervātā noris intensīvs arheoloģiskajos izrakumos atklāto krāšņu podiņu lausku izpēte un sistematizācija, lai 2013. gada vasarā izdotu vēstures zinātnieces Ievas Oses sastādītu katalogu "Turaidas pils 16.–18. gs. krāsns keramika".
Pasaules veselības organizācija lēš, ka 10-30% medikamentu globālajā tirgū ir viltoti, taču zāļu viltojumi legālajā tirgū Latvijā nav konstatēti, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Pēc pēdējā ceļojuma pa Venecuēlas galvaspilsētas Karakasas ielām mūžībā aizgājušais prezidents Ugo Čavess apbedīts militārajā muzejā, vēsta ārvalstu mediji.
Tas, kā tu sajūties nākamajā dienā pēc karstas nakts, bieži vien arī nosaka, vai attiecībām būs jebkāds turpinājums.
Vakar, 15. martā, pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros Rēzeknes pilsētas domi apmeklēja oficiāla delegācija no Pleskavas (Krievija), informē Rēzeknes portāls.
Meteoroloģi sola sniegputeņus un stipru vēju brīvdienās. Ja Daugavpils iedzīvotāji nebaidīsies iziet ārā un vēlēsies pavadīt laiku ārpus saviem dzīvokļiem, tad piedāvājam pasākumu afišu šajās brīvdienās.
Daugavpils pilsētas domes izpilddirektors Andrejs Kursītis aicina pilsētas iedzīvotājus atbalstīt akciju "Zemes stunda”, ko tradicionāli martā organizē Pasaules Dabas Fonds ar mērķi piesaistīt cilvēku uzmanību vides problēmām.
Portālam Gorod.lv Anna Lazdāne, Skrindu muzeja direktore pastāstīja, ka 25.martā noritēs 145 gadadiena kopš priestera, publicista Benedikta Skrindas dzimšanas, tāpēc sadarbībā ar Viļānu katoļu baznīcu sarīkoja atmiņas pasākumu.
9.martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika Jāzepa Vītola III Latvijas mūzikas skolu koru un ansambļu konkurss "Lai skan!”.
Leģionāru piemiņas diena jeb 16.marts arī sestdiena pulcēs prāvu pieminētāju un šīs atceres dienas pēlēju pulciņu, Rīgas domes akceptētā pasākumu programma liecina - pirmie atzīmētāji pie Brīvības pieminekļa sāks pulcēties jau no paša rīta. Policija gan ir mierīga, prognozējot, ka šogad šī diena paies mierīgi.
Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu īstenot vērienīgu Valsts policijas augstākā līmeņa vadības rotāciju, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.
Valsts prezidents Andris Bērziņš otrdien dosies uz Vatikānu, kur piedalīsies jaunā Romas pāvesta inaugurācijas ceremonijā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.
Pagājušajā nedēļā, 7. martā Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktajā Augstākās izglītības likuma grozījumu projektā, nesaskaņojot ar ministra biroju, iekļauts punkts, kas paredz, ka studiju programmu, kura atbilst Latvijas Republikas izglītības klasifikācijā noteiktajam Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūras 6., 7. un 8. līmenim, var īstenot svešvalodā, kura nav Eiropas Savienības oficiālā valoda, ja tāda pati pēc satura studiju programma šajā augstskolā vai koledžā tiek īstenota valsts valodā.
Šodien, 15.martā, Latgales Centrālajā bibliotēkā dzejoļu krājuma „Триста лет нас зовут староверами” prezentācijas laikā ar Krievijas rakstnieku savienības zelta Jeseņina medaļu tika apbalvots dzejnieks Pjotrs Antropovs.
Piektdien, 15.martā, Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notika Latvijas vecticībnieku dzejnieku dzejoļu krājuma „Триста лет нас зовут староверами” prezentācija. Unikālā dzejoļu krājuma izdevējs ir Latvijas Vecticībnieku biedrība.
Neskatoties uz to, ka marts ir pirmais pavasara mēnesis, Daugavpilī, tāpat kā pārējā valsts teritorijā, jau nedēļu saglabājas ziemīgi laikapstākļi.
Saskaņā ar Daugavpils novada domes Finanšu komitejas deputātu lēmumu jautājums par projekta „”Jauniešu mājas” izveide Daugavpils novadā uz „Naujenes bērnu nama” bāzes” dalību Labklājības ministrijas konkursā tika virzīts izskatīšanai Novada domes sēdē, kura notika 14.martā.
Daugavpilī ir noslēgusies Varšavas ielas (no 18.novembra līdz Smilšu ielai) un Liepājas ielas (no 18.novembra līdz Avotu ielai) rekonstrukcijas ieceres publiskā apspriešana, sakarā ar ko šis jautājums tika virzīts izskatīšanai Daugavpils pilsētas domē.
Sestdiena un svētdiena Latvijā paies bez būtiskiem nokrišņiem – laiks būs pārsvarā saulains un auksts, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtā informācija.
Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par to, kas tiek darīts Daugavpils pilsētas domē, lai novērstu Valsts kontroles pārbaudes gaitā konstatētos trūkumus, Domes izpilddirektors Andrejs Kursītis paziņoja, ka atbildīgie darbinieki gatavo atbildes, kuras jāiesniedz Valsts kontrolei.