Eksperts: Latvijā nepareizi montē logus, tāpēc tie ātri laiž aukstumu un mitrumu

foto: msk-otdelka.ru
foto: msk-otdelka.ru

Latvijā cilvēki bieži saskaras ar problēmu - tiek ielikti jauni, kvalitatīvi logi, bet jau pēc pāris gadiem tie laiž cauri aukstumu, mitrumu un troksni.

Tas tāpēc, ka siltumizolācijas putas, ar ko parasti hermetizē logus, pāris gadu laikā noārdās. Lai tas nenotiktu, putas jāpasargā ar speciālām montāžas lentēm.

"Labo logu aģentūras" eksperts Juris Biršs stāsta, ka vairums siltumizolācijas putu sastāv no polimēru vielas, un tajās 80 procenti ir gaiss. Tādēļ montāžas šuvē (starp loga rāmi un fasādi) iestrādātās putas ātri zaudē savas siltumizolācijas īpašības apkārtējās vides - gaisa, mitruma un sala ietekmē. Ja āra gaisa temperatūra ir zem nulles, savukārt iekštelpās ir silts, montāžas šuvē veidojas kondensāts - mitrums, tas notek gar logu, veicinot pelējuma veidošanos ap un zem logiem, kā arī uz sienām.

"Ja reiz saimnieki nolēmuši logus hermetizēt ar siltumizolācijas putām, tad ir jāizmanto pilnīga tehnoloģija, siltumizolācijas putas jāpasargā ar speciālām montāžas lentēm. Tas nodrošinās to, ka mitrums no āra un iekštelpām neiekļūs montāžas šuvē, nebojās siltumizolāciju. Ja arī šuvē veidosies kondensāts, mitrums nevarēs izkļūt ārā, netecēs, līdz ar to arī neveidosies pelējums. Ar montāžas lentēm siltumizolācijas putas arī labāk kalpos," skaidro Juris Biršs.

Tehnoloģija ir samērā vienkārša - montējot logu, tos no iekšpuses un ārpuses nolīmē ar montāžas lentu. Iekšpusē lente ir ļoti necaurlaidīga, tā darbojas kā tvaika barjera, neļauj iekštelpu gaisam un mitrumam iekļūt montāžas šuvē.  Lente no ārpuses savukārt nelaiž montāžas šuvē āra gaisu un mitrumu. Tiesa, ārpusē lente nav tik blīva, tādēļ tā nodrošina arī zināmu ventilāciju siltumizolācijas putām.

Liekot jaunus logus, montāžas lentes ir ļoti ērts un praktisks risinājums. Tās sadārdzina logu par nieka četriem, pieciem latiem, taču palielina tā energoefektivitāti par 10%, kā arī ievērojami paildzina siltumizolācijas kalpošanas mūžu.

Montāžas lentes var iestrādāt jau esošiem logiem, uzlabot to energoefektivitāti. Tad gan jārēķinās, ka nāksies logam ņemt nost ārējo apdari, no jauna hermetizēt ar siltumizolācijas putām un tad, protams, montēt ar speciālajām lentēm.

Diemžēl Latvijā joprojām liela daļa uzņēmumu logus montē bez speciālajām lentēm. Acīmredzot tāpēc, ka, montāža ar lentām ir darbietilpīgāks un laikietilpīgāks process. Vienkārši iepūšot siltumizolācijas putas, meistars dienas laikā var nohermetizēt, piemēram, desmit logu, savukārt, montējot ar lentēm, tikai piecus.

Ļoti svarīgi arī, lai montāžas lentes tiktu rūpīgi un precīzi pielīmētas, pretējā gadījumā gaiss un mitrums tiks iekšā montāžas šuvē, bojās siltumizolāciju. Tāpēc, liekot logus, noteikti vajadzētu noskaidrot, vai uzņēmums piedāvā iespēju tos iestrādāt ar montāžas lentēm, atgādina logu eksperti.


Написать комментарий